Školní rok jsme zahájili tradičně na dvoře s uvítacím slovem paní ředitelky a zástupcem z vedení města. Celkem se tu letos sešlo cca 380 žáků ze 17 tříd. Kromě dvou nových prvních tříd jsme poprvé přivítali i tři nové (či staronové) učitele.

Prostor pro shromáždění se však na školním dvoře oproti předchozím letům zmenšil díky nové venkovní učebně. Ta byla během léta vybavena tabulemi a pomůckami, abychom mohli využít učení venku naplno. Během léta se dvůr dočkal i dalších úprav a vylepšení. Kromě nového oplocení žáky hned při příchodu uvítá velké logo školy na zdi.

V budově se toto léto dělaly jen klasické opravy jako výmalba tříd, výměna podlahových krytin a výmalby se dočkala i tělocvična.

Pro nový školní rok chystáme změnu přístupu k hodnocení, starší žáci budou častěji hodnoceni za práci v hodině, čeká je činnostní a badatelská výuka, vedení portfolií, sledování vlastního pokroku. Rovněž učebnicové řady prošly velkou obměnou. To jsou kroky vedoucí k tomu, abychom byli moderní školou, jakou být chceme.

Opět pro žáky plánujeme vzdělávací exkurze, poznávací zájezdy do zahraničí, školu v přírodě, lyžařský výcvik, který tentokrát sedmáci absolvují v Rakousku.

I v letošním roce se žáci mohou podílet na dění ve škole a ovlivňovat jej. Pokračuje jak Časopis, který informuje o dění ve škole a přibližuje vybrané osobnosti naší školy, tak školní parlament, který pořádá různé akce. Hned na začátek roku jsme se zapojili do tradiční podzimní výzvy Pěšky do školy, „jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude i pro Vaše děti.“ Oficiálně se sice výzva koná v týdnu 16.–20. září, avšak vzhledem k uzavření Nádražní ulice bychom ji rádi prodloužili nejen na celý měsíc, ale na co nejdéle. Vždyť přece chůze je tím nejpřirozenějším pohybem, tak se pojďme do i ze školy projít!