V pátek 26. dubna vyvrcholily aktivity ke Dni Země školním bazarem. První šBazar, jak jsme jej nazvali, uspořádal školní parlament v loňském roce a žákům se akce líbila natolik, že jsme ji letos zopakovali. Opět jsme tedy provětrali šatníky a přinesli nejen oblečení, které už nenosíme, ale i hračky, s nimiž si nehrajeme, či již přečtené knihy. Pro samotný bazar jsme využili prostor nové školní výdejny.

V pátek ráno tedy školní parlament ve výdejně vše nachystal, poskládal, rozložil, pověsil a druhou vyučovací hodinu mohli začít chodit první nákupčí. Každý kus se opět prodával po 20 Kč. Žáci, kteří zrovna nenakupovali, se věnovali aktivitám ve svých třídách. Například hráli Riskuj s ekologickou tématikou.

Stejně jako v loňském roce zbylé oblečení věnujeme dobročinnému obchůdku Narana v Hustopečích. Školnímu parlamentu nyní zbývá rozhodnout, na co se získané peníze z šBazaru využijí. Vloni jsme adoptovali Vari červeného z hodonínské ZOO.