Silné stránky školy:

• Jsme úplnou základní školou s 9 postupnými ročníky.
  • Jsme středně velkou školou, výhodou je větší přehled o žácích.
  • Budova školy přímo sousedí s autobusovým i vlakovým nádražím, vyučování je rozvrhem přizpůsobeno dopravnímu spojení.
  • Učební plán (týdenní časová dotace vyučovacích hodin v jednotlivých ročnících) je každoročně upravována podle podmínek a možností školy s ohledem na potřeby žáků.
  • Školní vzdělávací program umožňuje lépe se profilovat podle možností a potřeb.
  • Zaváděním nových metod a forem výchovně vzdělávací práce (projektové vyučování, skupinová práce, mezipředmětové vazby apod.) se klade stále větší důraz na samostatnost žáků.
  • Od 7. ročníku jsou do učebního plánu zařazovány povinně volitelné předměty, vyplývající ze zájmu a zaměření žáků a druhý cizí jazyk.
  • Škola nabízí nepovinné předměty.
  • Výuka angličtiny probíhá od 1. ročníku.
  • Školní poradenské pracoviště, jehož hlavním úkolem je poskytování poradenských a konzultačních služeb pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy. Speciální pedagog, výchovný poradce, preventista velmi úzce spolupracují s odbornými pracovníky pedagogicko-psychologické poradny a logopedické ambulance.
  • Pracujeme s klimatem, školy, velká pozornost je věnována protidrogové prevenci (besedy, semináře, protidrogový program školy).

Vybavenost školy:

• Prostorná tělocvična
  • Posilovna
  • Školní hřiště
  • Počítačová učebna
  • Multimediální počítače (iPady)
  • Učebny s interaktivní tabulí
  • Odborná učebna chemie, fyziky, přírodopisu, výtvarné výchovy a pracovních činností
  • Velké prostorné chodby
  • Hřiště pro školní družinu
  • Školní kuchyňka

Aktivity:

• Mezinárodní projekty eTwinning
  • Zdravý životní styl
  • Projektové vyučování ve škole
  • Vánoční besídky
  • Vystoupení na akcích města – Burčákové slavnosti, Martinské slavnosti,slavnosti Mandloní.
  • Výuka plavání
  • Škola v přírodě