V úterý 14.5. se na hustopečském stadionu konala Olympiáda škol Hustopečska, na kterou jsme vyrazili v hojném počtu (52 žáků a žaček ze 4. až 9. tříd). Soutěžilo se v disciplínách: běh na 60, 300 a 800 metrů,  skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, hod kriketovým míčkem a vše završila královská disciplína – smíšený štafetový běh na 4×100 metrů.  Všechny disciplíny byly rozděleny do tří věkových kategorií (mladší žáci/kyně, starší žáci/kyně a dorostenci/ky).

Celá akce proběhla za krásného počasí a všichni žáci podali skvělé výkony, což dokazuje obrovský počet osobních rekordů. Pro některé to byla první zkušenost s atletickými závody a bylo krásné sledovat jejich nadšení, zápal a radost ze zdolání trati nebo dosaženého výsledku. Někteří naši žáci odcházeli dokonce s více medailemi na krku. Za vyzdvižení, kromě všech výborných výkonů stojí určitě Matyáš Grůza (1. ve skoku vysokém, 1. na 300m, 1. ve štafetě), Petr Lang (1. na 60m, 1. na 300m a 2. ve štafetě), Marek Brabec (1. v hodu kriketovým míčkem, 2. ve vrhu koulí), Amálie Vrbová (1. ve skoku dalekém, 2. na 60m, a 1. ve štafetě), Anna Oršoničová (3. ve vrhu, 3. ve skoku dalekém a 1. ve štafetě), a jedna z nejmladších účastnic – Bára Bulová, která vyhrála skok vysoký skvělým výkonem 133 cm. Další medailové i nemedailové umístění s dosaženými výkony naleznete v tabulce níže.

Všech účastníkům a pořadatelům děkujeme. Už se těšíme na další sportovní akce.