Žáčci z 1.A a 1.B si dnes odnášeli své první slabikáře, které jim byly slavnostně předány. Ale nebylo to zadarmo. Malí školáci museli plnit různé úkoly (např. spojit písmeno a slabiku s obrázkem, poznat pohádku podle obrázku nebo seřadit správně dějovou posloupnost pohádky O řepě, projít se po cestičce s písmeny, slabikami, slovy a jiné).

Nejpěknější na celé akci bylo, že na prvňáky dohlíželi jejich kamarádi z devátých tříd. Ti jim úkol na stanovišti vysvětlili, kontrolovali jeho správné provedení a případně maličko poradili. Dobře odvedenou práci prvňáků pak odměnili malým obrázkem do kartičky. Pro kluky a holky z první třídy nebyla tato zkouška vůbec jednoduchá, ale nakonec vše dobře zvládli.

Starší žáci za to dětem předali zasloužený SLABIKÁŘ a čtenářskou medaili.🥇