Jsme připraveni na pěveckou soutěž SCHOOLOVISION 2022 s písní Volní jako ptáci. Letos se účastní 32 evropských zemí a zpívat mohou jen žáci do 12 let ze škol registrovaných na portálu eTwinning.

Naši písničku jsme si otextovali sami. Zpívá se v ní: Buďme rádi, že jsme spolu, život plyne nahoru i dolů. Jde o rychlou, rytmickou, melodickou píseň s evropskými pozdravy, o

přátelství a o tom, že už můžeme normálně dělat různé tělocvičné aktivity. Do zpěvu se zapojila i naše nová spolužačka z Ukrajiny.

Do 12.5. se uskuteční hlasování o nejlepší příspěvek, účastní se jen zapojení žáci a ti  nemohou hlasovat pro svůj vlastní videoklip. Na závěr celé soutěže se bude konat 13. května videokonference, na které se oznámí celkové výsledky pro jednotlivé státy. Jsme rádi, že jsme se mohli tvořivě zapojit do mezinárodní pěvecké soutěže.

Velmi děkujeme paní Veronice Novákové za hudbu a natočení zvuku a záběrů ve studiu HTV v Hustopečích