ZŠ Hustopeče, Nádražní 4

Příhraniční spolupráce Hustopeče - Mistelbach

 

Cíl Evropská územní spolupráce

Rakousko – Česká republika 2007 - 2013

 Operační program Přeshraniční spolupráce ČR – Rakousko je určen pro sousední regiony obou států, v našem případě Jihomoravský kraj a Weinviertel.
 
 Slouží k podpoře menších neinvestičních a infrastrukturních přeshraničních projektů s cílem rozvíjet kontakty mezi obyvateli a institucemi v příhraniční oblasti a tím odbourávat bariéry mezi národy. Z pohledu ZŠ je významným přínosem pochopení významu jazykové výuky a tím také jakýmsi motivačním impulzem pro žáky.
 
Projekt Hustopeče- Mistelbach spadá do prioritní osy 1, na jejíž projekty je z fondů EU vyčleněno 51,8 mil Euro. Vzdělávací projekty a sportovní akce jsou jen jedny z mnoha oblastí realizace.
 
V pátek 17.9.2010 se v Hustopečích uskuteční první část projektu ( viz. program ) plánovaná na letošní rok.
Druhá část a také ukončení celého projektu proběhne 20.5.2011 v Mistelbachu.
 
 Partnerskou školou je ECDL – Hauptschule 1 Mistelbach, Thomas-Freund-Gasse 3
 
 Celková dotace na  projekt je 3.524,81 Euro, se spoluúčastí 15%.
 
 
 

 
 

Návštěva z Rakouska

V pátek 17.9.2010 navštívilo naši školu 25 žáků partnerské školy z dolnorakouského Mistelbachu. Cílem návštěvy bylo navázání sportovních, kulturních a osobních kontaktů žáků obou zemí. Dorazili se zpožděním, protože po cestě trochu bloudili. Abychom dodrželi časový plán dne, vynechali jsme úvodní prohlídku školy a začali rovnou v tělocvičně přátelským utkáním v basketbalu. Ten patří mezi prioritní sporty na tamní školy a bylo to znát. Herní nasazení obou týmů bylo vyrovnané, ale úspěšnost při střelbě na koš rozhodla o poměrně vysoké výhře hostů.

Společný raut po sportovním vypětí nabízel větší prostor pro vzájemnou komunikaci, hlavně ve frontě na párek v rohlíku. Obliba tohoto pokrmu u obou stran zastínila i výborné řízečky a nabízené sladkosti. Nakonec zbylo i dost času na tu vynechanou prohlídku školy a debatu o rozdílech ve školství obou států.

Následoval přesun na radnici, kde byli všichni žáci přijati v obřadní síni panem místostarostou Liborem Sadílkem. Po krátkém přivítání měly děti jedinečnou příležitost shlédnout Hustopeče

z 36 metrů vysoké radniční věže.

Následovala hodinová procházka po městě, po které byly na programu další sportovní aktivity ve Sportovním zařízení města Hustopeče. K dispozici bylo koupaliště, sportovní hala, volejbalové kurty. Ve fotbalové utkání se domácím dařilo výrazně lépe.

Hustopečští si spravili pošramocené sebevědomí z basketbalu a zaslouženě vyhráli.

Závěrečný společný oběd v restauraci Formanka probíhal ve znamení výměn e-mailových adres a česko-anglicko-německo-noha-ruka konverzace. Žáci pochopili, že bez jazyků se za hranicemi těžko domluví.

Až příjezd rakouského autobusu ukončil první část projektu s názvem Hustopeče-Mistelbach.

Návštěva z Mistelbachu

Aktuality

Informace k zahájení šk.roku 2018/2019

17.08.2018

... celý článek

Zařazení nových žáků do tříd - Rozdělení tříd

16.08.2018

Dokumenty najdete níze.

... celý článek

Seznam sešitů pro školní rok 2018/2019

6.08.2018

Níže uvádíme seznam sešitů k zakoupení ...

... celý článek

Připravujeme nový web školy

6.08.2018

Připravujeme nový, přehlednější, moderní a hlavně uživatelsky přívětivý web školy. Těste se!

... celý článek

Z fotogalerie

Pro učitele

ZŠ Hustopeče, Nádražní 4, okres Břeclav, přísp. org., 693 01 Hustopeče, IČO: 71009868, Tel/fax: 515 266 420, skola@zs-nadrazni.cz © graweb