ZŠ Hustopeče, Nádražní 4

Akce školy 2016/2017

Butterflies across Europe

eTwinningový projekt s názvem Butterflies across Europe vrcholí.

Projekt, jehož partneři jsou téměř ze všech evropských zemí, je založen na tvorbě a rozesílání papírových motýlků klasickou poštou. Motýlci nesou charakteristické znaky země, odkud jsou odesílány, jména dětí, jejich zájmy apod. Cílem je se seznámit se zeměmi Evropy a jejich kulturou. 

V pondělí 31.10. rozeslaly všechny zapojené země  vytvořené motýlky. Ty právě přilétají ke svým adresátům. I k nám se již slétly téměř dvě desítky evropských motýlů z nejrůznějších zemí. Každý je jiný, všechny ale originální a krásné. 

Výsledky sběru kaštanů

Jako loni zveřejňujeme 10 nejlepších sběračů.

Odevzdané množství v kilogramech :

1.Siekelová Tereza

1.A

304

2.Bobek Tomáš

7.B

280

3.Brabcová Zuzana

2.A

259,5

4.Otřísal Adam

4.B

191,5

5.Otřísal Jakub

8.A

190

6.Zahradníček Filip

2.A

160,5

7.Moravec Ondřej Petr

2.B

154,5

8.Matuška David

5.A

138,5

9.Kapečka Radim

1.A

114,5

10.Antošová Barbora

2.A

108

 

Kaštany vykoupila firma Lesy ČR, Lesní závod Židlochovice za cenu 2,-Kč za kilogram.

Peníze jsou příjmem pokladny Sdružení rodičů a jsou použity např. jako příspěvky na vstupné na filmová představení, koncerty apod.

Nejlepší sběrači jsou odměňováni v rámci školy i tříd.  

Všem zapojeným žákům děkujeme.

Druháci ve VIDA centru

Poslední říjnový den si naši druháci prožili ve vědeckém centru VIDA.

Oblékli bílé pláště chemiků a zajímavými pokusy se přesvědčili o různorodosti hustoty některých látek. No prostě – bylo to „HUSTÝ“. Stane se snad někdo z nich do budoucna opravdovým chemikem?

J.Sedláčková, L.Slaná

1.B ve Strachotíně

V úterý 1.11. jsme využili krásného podzimního počasí a vypravili se na prohlídku výstavy dýní v obci Strachotín.

Cestou jsme navštívili místní farmu s domácími zvířaty a potěšili se pohledem na zátiší přehrady pod Pálavou. Prošli jsme se až k molu, kde v létě jezdí parník okružní jízdu po mušovských jezerech. „To je škoda, že nemůžeme jet tím parníkem,“ posteskly si děti.

Takže další návštěva Strachotína s vyjížďkou parníkem – červen 2017.

Mgr. Jana Salášková

Muzeum loutek

3.A na exkurzi v muzeu loutek v divadle Radost v Brně.

Děti dostaly mimořádnou příležitost si zahrát s loutkami v pohádce O Malence a dozvěděly se, jaké máme druhy loutek a jak se vlastně vyrábí. Rozhovor s herečkou a řezbářem byl velmi poučný.

Bramborový týden v ŠD

Nejdříve jsme si povídali, jak se k nám do Evropy a do naší země brambory dostaly.

Potom jsme si je pořádně prohlédli a řekli jsme si, co se dá z brambor vyrobit. Vzpomněli jsme si na básničky a písničky, ve kterých se objevují brambory. Ale nejvíce se děti těšily, až si budou moci vyrobit, každý svého panáčka z brambor „Bramboráčka“. Děti si přinesly do školní družiny brambory. Za pomocí korálek, knoflíků, špejlí, vlny, mašliček atd. pod rukama dětí vznikaly okouzlující postavičky.

Každý si svého „BRAMBORÁKA“ pojmenoval a dnes zdobí naši podzimní výstavu ve škole!!

Vychovatelky ŠD Hana a Jana

Kurz první pomoci

Zástupci Českého červeného kříže proškolili žáky 5., 6. a 8. ročníku, jak co nejefektivněji podat první pomoc zraněnému.

Vydařené školení trvalo tři vyučovací hodiny. V první části byli žáci seznámeni s teoretickými informacemi, kam volat, jak při hovoru postupovat, co je to tlakový obvaz, Reutekova zotavovací poloha apod.

Ve dvou zbylých hodinách si potom žáci na čtyřech stanovištích vše prakticky vyzkoušeli. Už víme, jak ošetřit silně krvácející ránu, jak uvést postiženého do bezpečné polohy, jak postupovat při autoněhodě a také jak pomoci nedýchajícímu.

Ocenění kvality pro eTwinningový projekt

Certifikát zvaný Quality Label získal projekt s názvem We are Slavs, který loni realizovali žáci 8.ročníku.

eTwinningové projekty mají na naší škole dlouholetou tradici. Nebylo tomu jinak ani v minulém školním roce, kdy žáci naší školy společně s jinými evropskými třídami porovnávali slovanské jazyky. Ocenění kvality převzala koordinátorka projektu Mgr. Ivana Brabcová na Národní konferenci eTwinning, která se letos konala na zámku Štiřín.

Letošní školní rok naše škola opět v mezinárodní spolupráci pokračuje. Hned tři projekty realizují jak žáci prvního, tak druhé stupně. Více o projektech naleznete na http://www.zs-nadrazni.cz/projekty-etwinning.

72 hodin aneb Pomáháme, protože chceme

Vystoupení našich žáků v penzionu pro důchodce v rámci projektu 72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ.

V pátek 14.10. vyrazili dobrovolníci z naší školy, převážně žáci z folklórního kroužku a školního sboru, zpestřit svým kulturním vystoupením jedno dopoledne obyvatelům místního penzionu pro seniory. Tančilo se, zpívalo, recitovalo, ochutnávalo. Věříme, že se naše vystoupení líbilo a těšíme se brzy na viděnou!

Burčákové slavnosti 2016

Ani letos jsme nechyběli v "burčákovém průvodu". Slavnosti ozdobilo přes šedesát dětí z naší školy!

Zdroj fotografií: http://www.hustopece-city.cz/koncept-sobota/

Valy u Mikulčic

V první podzimní den jsme se vydali na historickou exkurzi. V hodinách dějepisu žáky sedmých ročníků čeká výuka o Velké Moravě, proto jsme se jeli podívat na pozůstatky velkomoravského hradiště.

V Mikulčicích jsme nejdříve navštívili expozici jednoho z mnoha křesťanských kostelů. Zde jsme v odkrytých hrobech shlédli ostatky našich slovanských předků. Také jsme viděli filmovou projekci, která nám přiblížila vzhled hradiště v 9. století.

Následně jsme zavítali na představení slovanské skupiny Styrke, která nám předvedla, jak asi Slované bojovali a jak žili. Vyzkoušeli jsme si střelbu z luku, i hru drveník. Seznámili jsme se s výrobou velkomoravských šperků a vyzkoušeli jsme si napsat pár slov slovanskou hlaholicí.

Po procházce areálem jsme se vydali na 6km dlouhou pěší túru do Moravské Nové Vsi. Mohli jsme se tak obdivovat krásám lužního lesa a plně si užít krásný podzimní den.

 

Mgr. Eva Siegelová

Podzimní tvoření ve 3.A

No VIDA, už je to tady!

Naši žáci si vybrali svou výhru.

Naše škola se zapojila do soutěže „Správná škola – natoč video a vyhraj“! Cílem bylo natočit video, které mělo zachycovat vzdělávání dětí, žáků a studentů s využitím moderních technologií ICT (interaktivní tabule, tablety, digitální měřící systémy či chytré telefony). Výhrou byl jednodenní školní výlet za 15000 Kč.

19.9. 2016 jsme očekávaný vědecký dárek dostali! Žáci 3.A, 8.B a 9.A vyrazili dobýt naši planetu do VIDA vědecko-zábavního centra v Brně. Oceán v lahvi, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, kolo na laně, rentgenové oči a desítky dalších exponátů. Dotýkat se jich je více než doporučeno! Další součástí návštěvy science centra byl výukový program. Třeťáci si vybrali „Barvy kolem nás“ a starší žáci zase „Příběh planety Země“ a „Vynálezci“. Doprovodným programem byla ještě science show – divadelní představení plná vědeckých pokusů na téma Elektromagnetismus. Blesky létaly všude. Odvezli jsme si také hodnotné dárky, které využijeme ve škole. Byl to super den a řádně jsme si ho užili. „Objevovali jsme, bavili se a učili hrou“!

Videozprávy ze života školy

Zahájení šk.roku 2016/2017

1.9. se již tradičně na školním dvoře sešli všichni pedagogové, rodiče, žáci a přátele školy, aby tak společně zahájili nový školní rok. Úvodního slova se ujala p. ředitelka Ivana Matějíčková a místostarosta města Hustopeče pan Bořivoj Švásta.

Poté se již mohli netrpěliví prvňácci odebrat se svými učitelkami do tříd, kde se dozvěděli první důležité informace týkající se školního života. Ti starší navštívili své třídy také, zhlédli, co je nového, a brzy vyběhli ze školy ven, aby si užili ještě ten poloprázdninový den.

Aktuality

Informace k zahájení šk.roku 2018/2019

17.08.2018

... celý článek

Zařazení nových žáků do tříd - Rozdělení tříd

16.08.2018

Dokumenty najdete níze.

... celý článek

Seznam sešitů pro školní rok 2018/2019

6.08.2018

Níže uvádíme seznam sešitů k zakoupení ...

... celý článek

Připravujeme nový web školy

6.08.2018

Připravujeme nový, přehlednější, moderní a hlavně uživatelsky přívětivý web školy. Těste se!

... celý článek

Z fotogalerie

družina hřiště

Pro učitele

ZŠ Hustopeče, Nádražní 4, okres Břeclav, přísp. org., 693 01 Hustopeče, IČO: 71009868, Tel/fax: 515 266 420, skola@zs-nadrazni.cz © graweb